Slovenská verzia English version
  Tatrasport Zampa s.r.o.  
našaponuka

Spyder.com

Športové aktivity

- Adam Žampa - reprezentant Slovenskej republiky v zjazdovom lyžovaní:

Volám sa Adam Žampa a rád by som Vás privítal na oficiálnej web stránke môjho sponzora - firmy TATRASPORT ZAMPA s.r.o.

Lyže som si prvýkrát obul keď som mal asi 3 roky a išiel som po stopách celej mojej lyžiarskej rodiny - pradedka Karola Bruka, babky Oľgy Žampovej, dedka Franta Žampu a otca Tomáša Žampu.

Základom lyžovania ma naučil môj otec, v žiackych kategóriách boli mojimi trénermi Kamil Povrazník a Matej Gemza v ŠK SKI JUNIOR Poprad.

Profesionálne sa zjazdovému lyžovaniu venujem od roku 2001 a snažím sa neustále zlepšovať. Prvý výraznejší úspech som dosiahol v sezóne 2006/2007, keď som sa poprvýkrát umiestnil na Majstrovstvách Slovenska na stupni víťazov - obsadil som 3. miesto a v tej istej sezóne som sa umiestnil na 22. mieste na EYOF-e (EUROPEAN YOUTH OLYMPIC FESTIVAL) v španielskej Jaca.

V sezóne 2007/2008 som začal trénovať pod vedením Ivana Iľanovského. V tejto sezóne sa mi podarilo vyhrať môj prvý pretek a to na medzinárodných Majstrovstvách Poľska v Zakopanom. Na Majstrovstvách Slovenska juniorov som sa stal dvojnásobným majstrom Slovenska v superkombinácii a v slalome a dvojnásobným vicemajstrom Slovenska v super G a v obrovskom slalome. V seniorskej kategórii som na Majstrovstvách Slovenska obsadil tretie miesto v slalome a v superkombinácii.

V sezóne 2008/2009 sa mi podarilo kvalifikovať na Majstrovstvá sveta seniorov do francúzskeho Val d'Isere, kde som v hlavnom preteku v slalome obsadil 21. miesto. Na Majstrovstvách sveta juniorov v nemeckom Garmisch-Partenkirchene som najlepší výsledok - 12 miesto dosiahol v kombinácii, na Majstrovstvách Českej republiky som obsadil 4 miesto v slalome a 5. miesto v superkombinácii.


- Andreas Žampa

 

novinky

Spyder 2022

kolekcia v predaji

Reštaurácia SPITZ otvorená

Obchod otvorený podľa otváracích hodín

 

 

počasie

Click for Poprad, Slovensko Forecast

webkamera
Miesto pre webkameru.
  2009 © Zampa.sk | Všetky práva vyhradené. webdesign created by © PWD s.r.o. - Grafické štúdio